Piękny ogród - moja pasja

Co zrobić, by Twój ogród wyglądał pięknie i zachwycał znajomych? Zobacz!

Wpis

wtorek, 27 listopada 2012

Zimowe mini ogródki

Wiele osób nie lubi zimy, ponieważ w tym czasie nie można korzystać z uroków swojego ogrodu. Zazwyczaj meble ogrodowe chowamy wówczas do pomieszczeń gospodarczych, a drzewa i krzewy otulamy, żeby nie zmarzły zimą. Pomyślałam sobie jednak, że dla takich osób alternatywą będzie na pewno balkon i taras. Ciekawa jestem, co wy na to:)

 

Oczywiście zimą również trudno jest korzystać z balkonów, jeżeli na dworze jest mroźno i pada śnieg. Jednak niektóre osoby posiadają przeszklone balkony, na których można spędzać sporo wolnego czasu. Na takim balkonie można przez całą zimę hodować kwiatki, ustawić sobie tam stoliczek wraz z krzesełkami i relaksować się w ten sposób. Wyobraźcie sobie, że siedzicie na takim balkonie, a za oknem pada śnieg:)

Niestety nie wszyscy mają takie szczęście, że posiadają przeszklony balkon. Mimo wszystko warto pamiętać, że jeżeli chcemy, żeby nasze balkony wyglądały pięknie latem i wiosną, to już teraz należy posadzić w nich różne kwiaty. Już jesienią warto zasadzić w donicach niezapominajki, które pięknie zakwitną w kwietniu.

 

Należy pamiętać o tym, że jest mnóstwo sposobów na piękną aranżację balkonu. Nie trzeba tam sadzić tylko i wyłącznie pelargonii. Równie dobrze na balkonie będą trzymały się begonie, barwinek, a także bluszcz, który można wykorzystać np. do stworzenia ścianki balkonowej. Zastanawiałam się również, czy jako ogrodzenie balkonu można by wykorzystać ogrodzenia gabiony, a w koszach posadzić np. pnący się bluszcz. Musiałoby to wyglądać niezwykle oryginalnie i pięknie:)

Ciekawa jestem, co o tym sądzicie, zapraszam do dyskusji.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
gabiony
Czas publikacji:
wtorek, 27 listopada 2012 17:55

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • inezagnese napisał(a) komentarz datowany na 2012/11/27 18:06:55:

    Aż szkoda, że nie mam balkonu. wygląda rzeczywiście uroczo!:)

Dodaj komentarz