Piękny ogród - moja pasja

Co zrobić, by Twój ogród wyglądał pięknie i zachwycał znajomych? Zobacz!

Wpis

niedziela, 18 sierpnia 2013

Jak dbać o rośliny na balkonie?

Witajcie,

Wiele osób pisze do mnie z pytaniem, jak pielęgnować rośliny na balkonie. Często bowiem jest tak, że kwiaty, które posadzimy bardzo szybko więdną lub usłuchają. Okazuje się, że nie jest to wina złej pielęgnacji kwiatów, a nieodpowiedniego ich dobrania. Zanim zaczniesz hodować rośliny na balkonie zastanów się, jakiego typu jest to miejsce - ciepłe i nasłonecznione, czy może raczej chłodne i cieniste.

 

Balkony suche

 

Balkony suche, to takie które od rana znajdują się w cieniu, a od godziny 15 oświetla je słońce. Na takich balkonach latem zazwyczaj doskwiera upał i susza. Nie będą więc tu rosły rośliny lubiące cień i chłodne miejsca. Można na takim balkonie natomiast posadzić: rozchodniki, macierzanke, pelargonie i lobelie. Trzeba pamiętać o tym, że rośliny na balkonach suchych szybko tracą wodę i więdną. Warto więc zainwestować w specjalne preparaty, które zatrzymują wilgoć w donicach.

 

Balkony chłodne

 

Balkony chłodne to natomiast takie balkony, które do południa znajdują się w pełni słońca, a po godzinie 15 pozostają w cieniu. Na takim balkonie można posadzić: pelargonie, niecierpki, begonie i surfinine. Będą one pięknie wyglądać i na pewno cieszyć oko właścicieli.

Ja mam balkon raczej chłodny i posadziłam na nim różne rodzaje kwiatów i jest tu naprawdę kolorowo. Odgrodziłam się też od sąsiadów, wykorzystując ogrodzenie gabionowe, a konkretnie jego elementy. Wypoczynek na taki balkonie jest bardzo dużą przyjemnością i uwielbiam tu spędzać czas. Moje zioła również pięknie rosną i wzbogacają smak różnych potraw.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
gabiony
Czas publikacji:
niedziela, 18 sierpnia 2013 11:56

Polecane wpisy